آموزش فلش گوشی های سامسونگ ,

menuordersearch
mobile-file.ir
۱۳۹۹/۲/۱۲ جمعه
(1)
(0)
آموزش فلش گوشی های سامسونگ
آموزش فلش گوشی های سامسونگ

 

 

آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ (Odin)
 

مقدمه:

احتمالا نام اودین بر گرفته از نام سرکرده خدایان در اساطیر اسکاندیناوی گرفته شده است .نرم افزار Odin که به صورت رسمی توسط شرکت سامسونگ منتشر می شود، برنامه ای قدرتمند اما سبک برای بروزرسانی موبایل، تبلت و فبلت های سامسونگ می باشد .نرم افزار اودین برای استفاده بر روی سیستم عامل ویندوز طراحی شده است و اگر بخواهید از سیستم عامل مک یا لینوکس استفاده کنید باید از نرم افزار Heimdall استفاده کنید.

در این آموزش به صورت مرحله به مرحله و تصویری روش فلش گوشی موبایل سامسونگ را بدون نیاز به باکس و با استفاده از نرم افزار Odin آموزش خواهیم داد.


ویژگی های نرم افزار Odin :

  •     قابلیت فلش فرمورهای رسمی Stock Firmware بر روی دستگاه های سامسونگ
  •     قابلیت فلش فرمورهای سفارشی Custom Rom بر روی دستگاه های سامسونگ
  •     قایلیت فلش فایل های ریکاوری Recovery Files مانند TWRPبر روی دستگاه های سامسونگ
  •     قابلیت فلش کرنل Kernel رسمی یا سفارشی با پسوندهای (.tar  ، .img و zip) بر روی دستگاه های سامسونگ
  •     قابلیت فلش پکیج روت با پسوند های MD5 و tar بر روی دستگاه های سامسونگ

نرم افزار اودین را از اینجا دانلود کنید


ملزومات قبل از فلش گوشی های سامسونگ :

برای فلش گوشی های سامسونگ به موارد زیر احتیاج داریم:

     گوشی یا تبلت سامسونگ که قابلیت فلش با نرم افزار اودین را داشته باشد .
    باتری گوشی سالم و حداقل 50 درصد شارژ داشته باشد.
    کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز ترجیحا ویندوز 7 به بالا
    نسخه ای از نرم افزار اودین که آن گوشی موبایل یا تبلتی را که می خواهیم فلش کنیم را پشتیبانی کند.
    فایل فرمور مربوط به همان گوشی موبایل یا تبلت که هم ورژن و یا بالاتر از ورژن فعلی گوشی باشد.
    کابل USB  سالم و مطمئن
    درایور مربوط به دستگاه موبایل یا تبلتی که می خواهیم فلش کنیم (با نصب Samsung Smart Switch  یا Samsung USB Drivers درایورها نصب خواهند شد)

مراحل فلش گوشی های سامسونگ


اطلاع از ورژن فرمور موجود بر روی گوشی موبایل یا تبلت های سامسونگ و مدل دقیق آن:

 

ورژنی فرموری را که برای دستگاه انتخاب می کنیم باید یا هم ورژن با ورژن فعلی دستگاه باشد و یا بالاتر ( در صورتی که دستگاه بالا نمی آید و ورژن آن را نمی دانیم آن را با آخرین ورژن فلش می کنیم ) پس قبل از دانلود فرمور با شماره گیری کد به ترتیب از راست به چپ  ستاره – مربع- 1234- مربع ورژن و مدل دقیق گوشی موبایل و یا تبلت را بررسی می کنیم.


 


تشخیص مدل و ورژن نمایش داده شده در موبایل و تبلت های سامسونگ :

 

به عنوان مثال در این آموزش می خواهیم یک گوشی موبایل سامسونگ نوت 5 را فلش کنیم . با زدن کد فوق مدل و ورژن به صورت N920CXXU4CRB5 نمایش داده شده است که بخش قرمز رنگ بیانگر مدل گوشی و بخش سبز رنگ بیانگر ورژن فرمور موجود بر روی آن خواهد بود.

این ورژن در زمان نوشتن این آموزش آخرین ورژن منتشرشده برای نوت 5 بوده است . پس ما گوشی را با همین ورژن فلش می کنیم .


نکته ضروری قبل فلش دستگاه !!!!

حتما در صورتی که دستگاه بالا می آید اکانت جیمیل آن را حذف کنید و یا مطمئن باشید که پسورد آن را دارید. زیرا در صورت نداشتن پسورد پس از فلش دستگاه  درخواست پسورد خواهد کرد و بدون آن دستگاه در حالت FRP Lock خواهد ماند که منجر به دردسر خواهد شد.

برای برای جلوگیری از هرگونه مشکل با FRP بعد از فلش به مسیر بروید Setting/About device و بر روی Build Number هفت مرتبه کلیک کنید تا منوی Developer Option فعال شود . اکنون به منوی Setting و سپس به  اDeveloper Option  بروید و OEM Unlock  را فعال کنید.


اجرای نرم افزار اودین Odin :

معمولا فایل نرم افزار اودین دانلود شده به صورت فشرده می باشد .ابتدا آن را از حالت فشرده خارج می کنیم و سپس فایل اجرایی آن را که پسوند .EXE دارد را با دو بار کلیک  اجرا می کنیم . نرم افزار های اودین با نسخه های مختلفی موجود است که بهتر است از آخرین نسخه آن استفاده کنیم و نسخه ای که آن مدل را پشتیبانی کند. نسخه اودینی که ما در این آموزش استفاده کرده ایم Odin3 v3.13.1 می باشد.


بوت دستگاه (در اینجا گوشی سامسونگ نوت 5) در Odin Mode :

 

برای اینکه بتوانیم دستگاه را برای فلش به نرم افزار اودین بشناسانیم باید آن را به حالت دانلودینگ یا همان Odin Mode ببریم .برای بردن دستگاه به حالت Odin Mode یا اصطلاحا Downloading ابتدا گوشی را خاموش می کنیم و حدود 5 ثانیه صبر می کنیم سپس دکمه های Home +ولوم پایین و پاور را همزمان نگه می داریم تا پیغامی که در شکل زیر نشان داده شده است بروی صفحه گوشی مشاهده کنیم.

 

 

سپس دکمه ولوم بالا را فشار می دهیم و عبارت Downloading را مشاهده می کنیم مانند شکل زیر:
 

 

اتصال دستگاه به کامپیوتر :

اکنون در حالتی که نرم افزار اودین را اجرا کردیم و گوشی هم در حالت Odin Mode قرار گرفته گوشی را توسط کابل USB به کامپیوتر متصل می کنیم تا قسمت مربوط به نمایش شماره COM  تغییر رنگ دهد و  شماره COM را بنویسد.

 

اکنون نوبت انتخاب فایل های فرمور است . از آنجا که فایل فرمور دانلودی معمولا به صورت zip یا rar می باشد آن را از حالت فشرده خارج می کنیم که پوشه ای حاوی فایل های زیر بدست می آید


 

همانطور که مشاهده می کنید چهارفایل برای انتخاب وجود دارد که به شرح زیر می باشد:


کاربرد فایل های فلش سامسونگ:


AP : Application Processor

فایل اصلی و سیستم عامل گوشی است که توسط بلوک AP پردازش می شود .اگر دقت کنید این فایل حجیم ترین فایل نیز می باشد (برای فرموری که تصویر بالا نشان داده است 4.46 گیگا بایت است)


BL : Boot Loader

فایل مربوط به بوت لودر گوشی می باشد.


CP : Call Processor

فایل مربوط به بلوک CP یا اصطلاحا مودم سخت افزار گوشی می باشد


CSC : Consumer Software Customization

فایل مربوط تنظیمات منطقه ای، اپراتورهای سرویس دهنده تلفن همراه، WiFi و … می باشد

فایل ها را با توجه به نام آنها جایگزین می کنیم .

 

سربرگ Options و گزینه های آن:

 

این سربرگ مربوط به تنظیمات هنگام فلش و بعد از فلش می باشد .

  •     Auto reboot : بعد از فلش دستگاه را ری استارت می کند
  •     F.reset time : شمارنده نمایش دهنده تعداد دفعه ای که دستگاه فلش شده است را صفر می کند.
  •     Flash Lock : این گزینه به نرم افزار اعلام می کند که قفل Odin Flash را باز بر روی دستگاه به منظور برنامه ریزی آن باز کند.
  •     Nand Erase : تمامی محتوای آی سی eMMC را پاک می کند.
  •     Re-partition:  در صورتی که منطقه فایل CSC ای که می خواهیم بر روی گوشی رایت کنیم با منطقه فعلی دستگاه تفاوت دارد این گزینه را تیک می زنیم و در این صورت به فایل Pit نیز احتیاج داریم که می توانیم از سربرگ Pit آن را آدرس دهی کنیم.

 

به سربرگ Option  می رویم و تیک گرینه های Auto reboot و F.reset time را مانند شکل می زنیم .دقت کنید بقیه گزینه ها را تیک نزنید .( در استفاده اشتباه باعث ایجاد دردسر خواهد شد)


 

 

شروع عملیات فلش:

 

بر روی گزینه Start کلیک می کنیم و تا پایان فلش و مشاهده عبارت Pass در قسمت بالا و سمت چپ پنجره نرم افزار Odin صبر می کنیم ( به هیچ وجه هنگام فلش دستگاه را از کامپیوتر جدا نکنید ، در غیر اینصورت حتی ممکن است گوشی بریک شود)  و سپس دستگاه را از کامپیوتر جدا می کنیم.

 

 

 

پایان

 


 

، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ، آموزش فلش گوشی های سامسونگ با نرم افزار فلشر سامسونگ Odin ،
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

facebooktelegramtelegramaparat
logo

* توجه * درصورتی که در مورد رمز فایل ها مشکلی دارید تماس با ما را مطالعه نمایید
ایمیل: mobilefileemail[at]gmail.com
ساعت کاری: 15 الی 21 تمامی ایام هفته بجز روز های تعطیل رسمی

تصویر ثابت